5.miejsce po zakończeniu rundy jesiennej 2017/2018

Wisła Fordon po ostatniej 11.kolejce rundy jesienniej sezonu 2017/2018 uplasowała się w tabeli ligowej na 5.miejscu na 11 drużyn.

Piłkarze uzyskali 18 punktów (6 zwycięstw i 4 porażki), liczba strzelonych bramek jest równa liczbie straconych (20-20). Na boisku na Sielskiej Wisła odniosła 2 porażki i 2 zwycięstwa. Od drugiego miejsca dzielą nas zaledwie 3 punkty, jednak lider Grom Osie okazał się być poza zasięgiem dla wszystkich i zgarnął niemal pełną pulę punktów – 27, przegrywając tylko jeden mecz z Tęczą Wiąg w 8.kolejce.

W tym sezonie nasz zespół trafił do całkiem nowej grupy II. Zdawaliśmy sobie sprawę, że nowa grupa to wielka niewiadoma, jednak zwycięstwa przychodziły nad wyraz ciężko. Dopiero w ostatnim meczu wygraliśmy pewnie 3 bramkami.

Chyba każdy liczył na więcej, ponieważ skład naszej Drużyny aż tak drastycznie się nie zmienił.

Kolejnym istotnym wydarzeniem w naszej Drużynie była zmiana na stanowisku trenera. Wisłę opuścił Kamil Kałużny, którego zastąpił Dariusz Glamowski. Pan Dariusz zadebiutował w roli trenera seniorów, dotychczas zajmował się dziećmi w szkółkach piłkarskich. Było to nie lada wyzwanie, gdyż większość zawodników znała się z poprzednich sezonów i wchodził już do uformowanej Drużyny.

Należy docenić zaangażowanie zawodników rezerwowych, gdyż na każdym meczu było średnio 5 piłkarzy, gotowych wejść na boisko i pomóc kolegom w grze.

W tym miejscu warto również wspomnieć 4 zawodników: Kamila Hutka, Dominika Obuchowskiego, Radosława Winieckiego oraz Grzegorza Taczkowskiego, którzy przez 11 kolejek, w każdym meczu byli do dyspozycji Trenera. Dominik wchodził za każdym razem w pierwszym składzie, Kamil 3-krotnie, Radek 4-krotnie, a Grzegorz 7 razy. Świadczy to o ogromnej pasji do gry i zaangażowaniu piłkarzy, za co bardzo bardzo dziękujemy.

Kamil Hutek        Dominik Obuchowski           Radosław Winiecki       Grzegorz Taczkowski

Tych czterech Panów z pewnością jest na "piątkę" :)

Cdn…